Aktualności
Wyjazd dla kontrahentów może być kosztem podatkowym
»Wyjazd dla kontrahentów może być kosztem podatkowym
Organizujesz wyjazd szkoleniowy dla kontrahentów? Zadbaj o właściwy program i dokumentację, która w razie kontroli rozwieje wątpliwości fiskusa, czy nie był to jednak wyjazd o charakterze reprezentacyjnym. Ten ostatni nie może być bowiem...
Preferencyjna stawka VAT. Uwaga na wyjątki
»Preferencyjna stawka VAT. Uwaga na wyjątki
Z zasady soki korzystają z preferencyjnej stawki podatku VAT wynoszącej 5 proc. Warto jednak pamiętać, że istnieją wyjątki od tej reguły.
Samochód osobowy a koszty uzyskania przychodu
»Samochód osobowy a koszty uzyskania przychodu
Nabycie samochodu osobowego stanowi dla przedsiębiorców każdorazowo wyzwanie. Z jednej strony jest to poprawa komfortu w jakim prowadzą swoją działalność czy podwyższenie statusu w stosunku do swojej konkurencji. Z drugiej strony jest to...
Za spadek z zagranicy trzeba zapłacić podwójny podatek
»Za spadek z zagranicy trzeba zapłacić podwójny podatek
Odziedziczenie majątku położonego za granicą powoduje, że często trzeba zapłacić podatek dwa razy. Jedynie w przypadku spadku z Czech, Węgier i Austrii można tego uniknąć.
Dojazd do firmy można ująć w kilometrówce
»Dojazd do firmy można ująć w kilometrówce
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą przy pomocy prywatnych samochodów, a tym samym niewprowadzonych do ewidencji środków trwałych mogą rozliczać poniesione koszty eksploatacyjne, także w przypadku dojazdów z domu do...
Jak wystawić notę korygującą przy połączeniu spółek?
»Jak wystawić notę korygującą przy połączeniu spółek?
Podatnicy, którzy dokonali połączenia spółek często zastanawiają się, jak należy postąpić w sytuacji, gdy po dniu połączenia kontrahenci nadal wystawiają faktury na spółkę przejętą, tzn. spółkę, której byt prawny już ustał.
Ograniczony etat powoduje mniejszą zaliczkę w PIT
»Ograniczony etat powoduje mniejszą zaliczkę w PIT
Obniżenie pracownikowi godzin pracy nie skutkuje zmianą wysokości należnych ustawowo kosztów uzyskania przychodów w PIT.
Ile czasu na rozliczenie VAT od usług budowlanych?
»Ile czasu na rozliczenie VAT od usług budowlanych?
W przypadku świadczenia usług budowlanych, dla powstania obowiązku podatkowego w VAT istotne są dwa momenty- dzień zapłaty i 30. dzień od wykonania usługi. Ten drugi to moment graniczny.
Kiedy trzeba poinformować fiskusa o zmianie miejsca zamieszkania
»Kiedy trzeba poinformować fiskusa o zmianie miejsca zamieszkania
W rozliczeniach z fiskusem ważne jest miejsce zamieszkania a nie zameldowania podatnika. Każdą przeprowadzkę pod nowy adres trzeba zgłosić w skarbówce przy okazji najbliższych rozliczeń.
Czy od umowy najmu trzeba zapłacić PCC
»Czy od umowy najmu trzeba zapłacić PCC
Umowa najmu jest jedną z umów cywilnoprawnych. Nie podlega jednak podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Trzeba natomiast pamiętać, by uzyskane z najmu kwoty rozliczyć na gruncie podatku dochodowego.
Strony << ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... >>
podatki
fax (61) 850 13 61
tel. (61) 852 85 06
Kancelaria Doradcy Podatkowego NI&KU :: Poznań: : VAT :: PIT :: CIT :: Podatki :: ZUS-y :: Kadry :: Płace :: Obsługa Księgowa :: Doradztwo :: Porady
Powered by mAdmin & mDoradca
Projekt i wykonanie BerMar multimedia