Aktualność "Polskie rodziny otrzymały 5 mld zł"

Podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło przypomniała, że priorytetem obecnego rządu jest wsparcie polskich rodzin oraz inwestowanie w dalsze programy pomocowe. Odniosła się też do wypowiedzi o kredytowaniu 500+ twierdząc, że program to nie kredyt, ale inwestycja w przyszłość Polski i polskich rodzin.

500+ objęło 47 proc. polskich dzieci do 18. roku życia. Świadczenie otrzymuje w tej chwili ponad 3,2 mln dzieci. Spośród 2,6 mln złożonych wniosków, pozytywnie rozpatrzonych zostało 2,2 mln. 390 tys. dokumentów nadal oczekuje na rozpatrzenie.

Największy odsetek złożonych wniosków przypada na województwo świętokrzyskie i lubelskie (56 proc.), podlaskie (54 proc.), podkarpackie (53 proc.) oraz warmińsko-mazurskie (53 proc.). W gminach wiejskich wskaźnik ten wyniósł 37 proc. dzieci, w wiejskich – 58 proc., a w miejsko-wiejskich gminach – 51 proc. W jednej setnej procenta świadczeń wychowawczych dla rodzin przeprowadzono wypłatę 500+ w formie rzeczowej, nie pieniężnej.

W podsumowaniu Elżbieta Rafalska dodała, że program "Rodzina 500+" poprawił sytuację materialną rodzin i doprowadził do wzrostu obrotu w sklepach, szczególnie sprzedających artykuły gospodarstwa domowego. Rodziny mogą ponadto pozwolić sobie na wyjazdy wakacyjne, o czym świadczy większe zainteresowanie tą formą spędzania urlopu. Program przyczynił się także do wzrostu zatrudnienia. Do jego obsługi gminy zatrudniły 5,3 tys. osób, z czego 4,3 tys. na podstawie umowy o pracę.


Źródło: IAR


DATA PUBLIKACJI: 2016-07-14 » Posostałe aktualności
podatki
fax (61) 850 13 61
tel. (61) 852 85 06
Kancelaria Doradcy Podatkowego NI&KU :: Poznań: : VAT :: PIT :: CIT :: Podatki :: ZUS-y :: Kadry :: Płace :: Obsługa Księgowa :: Doradztwo :: Porady
Powered by mAdmin & mDoradca
Projekt i wykonanie BerMar multimedia